Projekcija dokumentarnog filma o papi Sikstu V.

Hrvatsko nacionalno vijeće Crne Gore organizira projekciju filma "Graditelj Rima - papa s Jadrana", urednika Nika Kostanića i redatelja Davora Borića. Film će biti prikazan u crkvi sv. Pavla u utorak, 20. lipnja u 20 sati.

Blagdan rođenja sv. Ivana Krstitelja

Župa sv. Ivana Krstitelja u Budvi proslavit će svoga nebeskog zaštitnika u subotu, 24. lipnja. Pontifikalnu sv. misu u 19 h predslavit će mons. Luigi Pezzuto, apostolski nuncij u Crnoj Gori.

Sv. Petar i Pavao, apostoli

Raspored misa za svetkovinu sv. Petra i Pavla, apostolskih prvaka: Bogdašići: sv. mise u 10 h i 18 h Ljuta: sv. misa u 10 h

Predavanje: Svetost Crkve

Uoči proslave blagdana Relikvije Krvi Kristove u Dobroti, u subotu, 1. srpnja s početkom u 19 h, u župnoj crkvi sv. Mateja prigodno predavanje naslovljeno "Svetost Crkve" održat će p. Jakov Jurendić, DI. Nakon predavanja biti će iluminacija.

Relikvija Krvi Kristove

Proslava blagdana relikvije Krvi Kristove u Dobroti biti će u nedjelju, 2. srpnja. Svečana sv. misa u 19 h u župnoj crkvi sv. Mateja.

Blagdan sv. Ane u Đurićima

Na blagdan sv. Ane, nebeske zaštitnice župe Đurići svečana sv. misa biti će u župnoj crkvi u 19 h.

Svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije – Velike Gospe

Znamenje veliko pokaza se na nebu: žena zaodjenuta suncem, mjesec joj pod nogama, a na glavi vijenac od dvanaest zvijezda.  (Otk 12,1) Na svetkovinu Velike Gospe sv. mise u Marijanskim svetištima Kotorske biskupije biti će po sljedećem rasporedu: Otok Gospe od Milosti: u 10 h Svetište Majke Božje Ratačke: u 10 h Otok Gospe od […]

Misa o 1900-toj obljetnici mučeništva sv. Eustahija

U nedjelju, 24. rujna, župa sv. Eustahija u Dobroti u vanjskoj proslavi svoga sveca zaštitnika spomenut će se 1900-te obljetnice njegova mučeništva. Sveta misa tom prigodom biti će u 18h u župnoj crkvi.