Vazmeno trodnevlje i Uskrs

Kotorska biskupija

Raspored bogoslužja za Vazmeno trodnevlje i Uskrs u župama Kotorske biskupije: Preuzmi raspored bogoslužja (PDF)

Televizijski prijenos sv. mise iz crkve sv. Leopolda u Dubravi

U nedjelju, 17. travnja  u 11 sati HRT 1 će uživo prenositi euharistijsko slavlje iz crkve sv. Leopolda Mandića u zagrebačkoj Dubravi prigodom dolaska njegova neraspadnuta tijela u Zagreb ( 13. - 18. travnja). Sv. misu u 11h predslavit će kotorski biskup, mons. Ilija Janjić.

Sv. misa za don Branka Sbutegu

Sv. Eustahije, Dobrota

Ove godine navršava se 10 godina od smrti našeg svecenika don Branka Sbutege (1952. - 2006.). Sv. Misa zadušnica bit će u subotu, 23. travnja u 18 sati, u crkvi […]

Uskrsni koncert Katedralnog zbora Sv. Tripuna

Katedrala Kotor,

Katedralni zbor Sv. Tripuna priređuje Uskrsni koncert u nedjelju, 24. travnja s početkom u 19 sati u Kotorskoj katedrali. Na programu su djela pasionske i uskrsne tematike, te sakralna djela suvremenih skladatelja.

Svetkovina bl. Ozane Kotorke

Crkva sv. Marije od Rijeke Kotor,

Svetkovini bl. Ozane prethodit će trodnevna duhovna priprava (trodnevnica) u crkvi sv. Marije od Rijeke: 24.-26. travnja u 18 sati. 27. travnja, na sam dan svetkovine, svete mise su po sljedećem rasporedu: u 6, 8 i 10 sati. Pontifikalnu sv. misu u 18 sati, predslavi mons. Ilija Janjić.

Sv. Dujam, biskup i mučenik

Na blagdan Sv. Dujma, 7. svibnja, sv. misa biti će u njemu posvećenoj crkvi u Škaljarima u 18 h.

Crkva sv. Jeronima Herceg Novi ,

Na prvi dan trodnevnice sv. Leopoldu, sv. misu u 18 h predvodi kotorski biskup u župnoj crkvi sv. Jeronima u Herceg Novom. U 19 h biti će projekcija dokumentarnog filma "Sv. Leopold - milosrdni ispovjednik i prorok ekumenizma" u dvorani Muzičke škole (preko puta crkve).

Crkva sv. Jeronima Herceg Novi ,

Drugog dana trodnevnice sv. Leopoldu, sv. misu u 18 h u župnoj crkvi sv. Jeronima predslavi kotorski biskup U 19 h biti će koncert Katedralnog zbora Sv. Tripuna u župnoj crkvi

Crkva sv. Jeronima Herceg Novi,

Trećeg dana trodnevnice sv. Leopoldu, sv. misu u 18h u župnoj crkvi sv. Jeronima predslavi kotorski biskup. U 19 h biti će predstavljena nova knjiga o sv. Leopoldu: G. Lazzara "Sveti Leopold - apostol Božjega milosrđa". Knjigu će predstaviti prof. Ana Šarčević i don Robert Tonsati

Nedjelja pedesetnice (Duhovi) – Gospa Peraška

U nedjelju 15. svibnja slavi se svetkovina Duhova (Pedesetnice). Svete miseu župama su po nedjeljnom rasporedu. Istog je dana i Zavjetni dan u Perastu, Gospa Peraška. Sv. mise su u župnoj crkvi u 7, 8, 10 i pontifikalna misa u 18 h.